VICTORIE CLARĂ PENTRU DUNĂREA BRĂILA. CALIFICARE ÎN TURUL 3 – CUPA ROMÂNIEI RÂURENI

Dunărea Brăila merge mai departe în Turul 3 al Cupei României Râureni, după ce miercuri seara, în Sala Polivalentă din Brăila, a câștigat cu scorul de 36-27 (15-9) în fața echipei Minaur Baia-Mare.

Băimărencele au reușit să conducă doar în debutul partidei, însă valoarea echipei brăilene a făcut ca până la pauză avantajul să fie de 6 goluri (15-9). Astfel, Dunărea Brăila, echipa de pe locul 4 în Liga Florilor și participantă în EHF European League s-a calificat în sferturile Cupei României cu scorul de 36-27.

Pentru Dunărea Brăila au marcat: Jezic 8, Quintino 5, Popa 5, Gomes da Rocha 4, Zivkovic 3, Araujo 3, Kanaval 2, Liscevic 2, Udriștioiu 1, Schmelzer 1, Mohamed 1, Lupei 1, Severin, Gonzalez. Șerban a avut 9 intervenții și Teodorescu 2.

Restul jocurilor din această fază se vor disputa în 14 și 17 februarie.